La Liga: Όλο και πιο κοντά στο Champions League η Σοσιεδάδ

Νίκη της Σοσιεδάδ στην Παμπλόνα επί της Οσασούνα και «σφραγίζει» το εισιτήριο για το Champions League

Η Σοσιεδάδ έφυγε νικήτρια απ’ την Παμπλόνα επί της Οσασούνα, επικρατώντας με 0-2, για την 32ή αγωνιστική της La Liga.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό με το αυτογκόλ του Ερέρα και στη συνέχεια κράτησαν το προβάδισμά τους, «σφραγίζοντας» το μεγάλο τρίποντo, χάρις το γκολ του Κούμπο στο 90, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Οι Βάσκοι έφτασαν στο +8 απ’ την Μπέτις, η οποία «δοκιμάζεται» το Σάββατο (29/4) στο «Καμπ Νου» απέναντι στην Μπαρτσελόνα και βρίσκεται όλο και πιο κοντά στην 4η θέση που οδηγεί στο Champions League.

Οσασούνα-Σοσιεδάδ 0-2 (6΄ αυτ. Ερέρα, 90΄ Κούμπο)