Bundesliga: Νίκη κορυφής για τη Ντόρτμουντ με γκολ του Μπραντ

Η Ντόρτμουντ νίκησε τη Βέρντερ Βρέμης και πανηγύρισε την 4η σερί νίκη στη Bundesliga.

Για την 8η αγωνιστική της Bundesliga, η Ντόρτμουντ επικράτησε με 1-0 της Βέρντερ Βρέμης στο «Signal Iduna Park» και «πάτησε» έστω και προσωρινά την κορυφή της βαθμολογίας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν είχαν ιδιαίτερες ευκαιρίες, απείλησαν ελάχιστα τις αντίπαλες εστίες, με αποτέλεσμα το σκορ να μην «ξεκολλήσει» από το μηδέν.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 67ο λεπτό ο Ενμέτσα βρήκε με ωραία πάσα τον Μπραντ, ο οποίος από την περιοχή έκανε το 1-0.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ (Τέρζιτς): Κόμπελ, Βολφ (Ρέινα 62′), Χούμελς, Σλότερμπεκ, Ρίερσον, Ενμέτσα, Τσαν, Ρόις (Μπενσεμπαϊνί 62′), Μάλεν (Ζάμπιτσερ 76′), Φίλκρουγκ (Αλέ 76′), Μπραντ (Αντεγέμι 89′)

ΒΕΡΝΤΕΡ (Βέρνερ): Ζέτερερ, Φριντλ, Βελίκοβιτς, Γιουνγκ (Μπορέ 87′), Βίσερ, Μπιτενκούρτ (Λίνεν 68′), Στάγκε, Σμιντ (Βολτμάντε 81′), Ντέμαν, Κοβνάτσκι (Νγίνμα 69′), Ντουκς