Νίκησε τη Βόλφσμπουργκ η Μπάγερν, καταιγιστική η Γκλάντμπαχ

Πέρασε νικηφόρα η Μπάγερν Μονάχου από την έδρα της Βόλφσμπουργκ χάρις τον νεαρό Μουσιάλα, εύκολη νίκη κόντρα στη Φρανκφούρτη η Γκλάντμπαχ.

Για την 29η αγωνιστική της Bundesliga, η Μπάγερν Μονάχου έφυγε με το “διπλό” από την έδρα της Βόλφσμπουργκ, η Φράιμπουργκ και Ουνιόν Βερολίνου, νίκησαν τη Σάλκε και τη Στουτγκάρδη αντίστοιχα, η Γκλάντμπαχ επικράτησε την Άιντραχτ Φρανκφούρτης και στην ισοπαλία έμεινα η Άουγκσμπουργκ με την Αρμίνια Μπίλεφελντ.

Βόλφσμπουργκ- Μπάγερν Μονάχου 2-3

Η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε στην έδρα της Βόλφσμπουργκ με σκορ 1-3 και βρίσκεται στην 1η θέση, έχοντας μαζέψει 68 βαθμούς, ενώ οι “λύκοι” είναι στην 3η θέση με 54 βαθμούς. Για τους Βαυαρούς σκόρερ ήταν ο Μουσιάλα στο 15′, 37′ και ο Τσούπο-Μότινγκ στο 24′. Τα γκολ των γηπεδούχων πέτυχε ο Βέρχοστ στο 35′ και ο Φίλιπ στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης..

Φράιμπουργκ- Σάλκε 4-0

Η Φράιμπουργκ ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Σάλκε με σκορ 4-0 και βρίσκεται στην 9η θέση με 40 βαθμούς, ενώ οι ηττημένοι είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας την 18η με μόλις 13 βαθμούς και πολύ δύσκολα πλέον η ομάδα του Δημήτρη Γραμμοζή θα γλιτώσει τον υποβιβασμό. Τα γκολ της Φράιμπουργκ πέτυχαν ο Χόλερ στο 7′, ο Σάλαϊ στο 22′ και ο Γκούντερ στο 50′ και στο 74′.

Ουνιόν Βερολίνου- Στουτγκάρδη 2-1

Η Ουνιόν Βερολίνου κέρδισε με 2-1 την Στουτγκάρδη και είναι πλέον στην 7η θέση με 43 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην 10η θέση, έχοντας 39 βαθμούς. Σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Πρόμελ στο 20′ και ο Μούσα στο 43′. Για την Στουτγκάρδη μείωσε ο Φόρστερ στο 49ο λεπτό του παιχνιδιού.

Γκλάντμπαχ- Άιντραχτ Φρανκφούρτης 4-0

Η Γκλάντμπαχ κέρδισε την Άιντραχτ Φρανκφούρτης, 4-0 και βρίσκεται στην 8η θέση με 43 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι στη 4η με 53 βαθμούς. Το σκορ άνοιξε ο Γκίντερ στο 10ο λεπτό, το προβάδισμα της ομάδας του διπλασίασε ο Χόφμαν στο 60′, ο Μπενσεμπαϊνί στο 67′, και ο Γουλφ στο 90+5′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Άουγκσμπουργκ- Αρμίνια Μπίλεφελντ 0-0

Η Άουγκσμπουργκ αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς σκορ, 0-0, κόντρα στην Αρμίνια Μπίλεφελντ και βρίσκεται στην 11η θέση, έχοντας μαζέψει 33 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι πλέον στην 15η θέση της βαθμολογία με 27 βαθμούς.