Bundesliga: Περίπατος της Μπάγερν στη Στουτγκάρδη

Η Μπάγερν Μονάχου φιλοδώρησε με πέντε τέρματα τη Στουτγκάρδη και συνέχισε το νικηφόρο της σερί.

Με πρωταγωνιστές του Γκνάμπρι και Λεβαντόφσκι η Μπάγερν Μονάχου νίκησε με 0-5 τη Στουτγκάρδη στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι Βαυαροί πήραν το προβάδισμα στο 40ο λεπτό με δράστη τον Γκνάμπρι που εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Σανέ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Γερμανός εξτρέμ ήταν και ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος της Μπάγερν. Πιο συγκεκριμένα, στο 53′ έγινε αποδέκτης της μπάλας από τον Λεβαντόφσκι και τελείωσε υπέροχα την φάση.

Ο 26χρονος άσος την Μπάγερν εκτός από σκόρερ μοίρασε και δύο ασίστ στον Λεβαντόφσκι. Η πρώτη ήρθε στο 69ο λεπτό που έβγαλε τον Πολωνό σε θέση τετ α τετ και αυτός κρέμασε την μπάλα πάνω από τον Μίλερ. Ενώ, η δεύτερη ήρθε τρία λεπτά αργότερα με σέντρα από τα δεξιά και σουτ στην κίνηση για να κάνει το 0-4.

Η βραδιά του Γκνάμπρι σφραγίστηκε στο 74ο λεπτό. Ο Γερμανος μεσοεπιθετικός βρέθηκε προ κενής εστίας και με σουτ ολοκλήρωσε τον θρίαμβο της ομάδας του και το χατ-τρικ του.

Σκόρερ: 40′, 53′, 74′ Γκνάμπρι, 69′,72′ Λεβαντόφσκι

Κάρτες: 64′ Καραθόρ – 55′ Ντέιβις

Στουτγκάρδη (Ματαράτσο): Μίλερ, Μαυροπάνος, Άντον, Κεμπφ, Καραθόρ, Κουλιμπαλί (63′ Κατόμπα), Έντο, Μανγκαλά (75′ Φαγκίρ), Ίτο, Φόρστερ (63′ Φάχριτς), Μαρμούθ

Μπάγερν Μονάχου (Νάιγκελσμαν): Νόιερ, Ερνάντες, Ζούλε, Παβάρ, Ντέιβις (78′ Ρίτσαρντς), Ρόκα (75′ Νιαζού), Μουσιάλα, Γκνάμπρι (75′ Τίλμαν), Κομάν (27′ Σανέ), Μίλερ (78′ Κουισάνς), Λεβαντόφσκι