Bundesliga: Στο ρελαντί η Μπάγερν Μονάχου, έμεινε όρθια στο 92′ η Άιντραχτ

Με πρωταγωνιστή τον Χάρι Κέιν, η Μπάγερν Μονάχου νίκησε την Άουγκσμπουργκ, ενώ η Άιντραχτ Φρανκφούρτης πήρε την ισοπαλία από την Μάιντς στο 91′.

Για την 2η αγωνιστική της Bundesliga, η Μπάγερν Μονάχου νίκησε με 3-1 την Άουγκσμπουργκ ενώ χωρίς νικητή με 1-1 έληξε το παιχνίδι μεταξύ Μάιντς και Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Στο Μάιντς, η ομώνυμη ομάδα ήρθε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα σχεδόν σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης χάρη σε τέρμα του Λι στο 25ο λεπτό. Τα λεπτά παίρνουσαν και η Άιντραχτ Φρανκφούρτης δεν έβρισκε γκολ όμως χωρίς να τα παρατάει κατόρθωσε και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με το γκολ του Μαρμούς στο 91′.

Στην Αλιάνζ Αρίνα, η Μπάγερν επικράτησε με 3-1 την Άουγκσμπουργκ και έφτασε τις δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Το πρώτο τέρμα για τους Βαυαρούς επιτευχθεί από το αυτογκόλ του Ουντόκα στο 34ο λεπτό. Έπειτα, ανέλαβε ο Χάρι Κέιν που με δύο γκολ στο 40ο και το 69ο λεπτό έκανε τρία τα γκολ της Μπάγερν. Η Άουγκσμπουργκ το μόνο που κατάφερε ήταν να σκοράρει το γκολ της τιμής με τον Μπέλιο στο 86′.