Bundesliga: Θριαμβευτική νίκη της Μπάγερν επί της Ντάρμσταντ

Με 8-0 διέλυσε η Μπάγερν Μονάχου τη Ντάρμσταντ

Για την 9η αγωνιστική της Bundesliga, η Μπάγερν Μονάχου συνέτριψε με 8-0 την Ντάρμσταντ, ενώ η Στουτγκάρδη έχασε για δεύτερη φορά στο πρωτάθλημα αυτή την αγωνιστική με 2-3 κόντρα στην Χοφενχάιμ.

Θριαμβευτική νίκη πέτυχε η Μπάγερν Μονάχου που διέλυσε με 8-0 τη Ντάρμσταντ στην Αλιάνζ Αρίνα με μεγάλους πρωταγωνιστές τον Χάρι Κειν που πέτυχε χατ τρικ και τον Μουσιάλα με δύο τέρματα. Το ματς ήταν επεισοδιακό στο Α’ μέρος με την ομάδα της Βαυαρίας να μένει με δέκα παίκτες μόλις από το 4ο λεπτό λόγω αποβολής του Κίμιχ.
Στη συνέχεια όμως οι φιλοξενούμενοι έμειναν με εννιά παίκτες λόγω των αποβολών του Τζάσουλα (21′) και Μάγκλιτσα (41′).

Με ανατροπή… στην ανατροπή, η Άουγκσμπουργκ επικράτησε με 3-2 της Βόλφσμπουργκ σε ένα υπέροχο παιχνίδι.

Με 2-0 πήρε το τρίποντο κόντρα στην Ουνιόν Βερολίνου η Βέρντερ Βρέμης, η Γκλάντμπαχ νίκησε με 2-1 την Χάιντενχάιμ, ενώ η Χοφενχάιμ υποχρέωσε την Στουτγκάρδη στην δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα με 2-3.

Μπόχουμ-Μάιντς 2-2 (21΄ πέν. Στόγκερ – 59΄ αυτ. Σλότερμπεκ, 90΄+6 Κράους)

Μπάγερν Μονάχου-Ντάρμσταντ 8-0 (51′, 69′, 88′ Κέιν, 56′, 64′ Σανέ, 60′, 76′ Μουσιάλα, 71′ Μίλερ

Γκλάντμπαχ-Χαϊντενχάιμ 2-1 (4′ Πλεά, 52′ Φόρενμπαχ-38′ Ντίκσι)

Βέρντερ Βρέμης-Ουνιόν Βερολίνου 2-0 (38′ αυτ. Κνότσε, 75′ Ντακς)

Άουγκσμπουργκ-Βόλφσμπουργκ 3-2 (17′ Τίετζ, 79′ αυτ. Μπορνάου, 81′ Ενγκελς-35′ Βιντ, 45′ πεν. Μάγιερ)

Στουτγκάρδη-Χοφενχάιμ 2-3 (61′ Φούλριχ, 74′ Ουντάβ-5′ Προμέλ, 21′ πεν. Βέγκχορστ, 66′ Σκοβ)