“Χ” στις καθυστερήσεις για Γουότφορντ και Λέστερ

Γουότφορντ και Λέστερ έμειναν στο 1-1 στο Vicarage road, για την 30η αγωνιστική της Premier League. Το ματς δεν ενθουσίασε κανέναν, αλλά είχε 2 γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Το πρώτο μέρος έληξε χωρίς σκορ, καθώς οι 2 ομάδες ήταν κάπως “σκουριασμένες” και δεν πρόσφεραν πολύ θέαμα. Όσο περνούσε η ώρα, οι “Σφήκες” ανέβαζαν ρυθμό και είχαν κάποιες καλές ευκαιρίες να προηγηθούν.

Και το δεύτερο ημίχρονο, δεν είχε πολλές φάσεις αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν κάποιες φάσεις. Ο Φόστερ κράτησε το μηδέν και φάνηκε να χαρίζει τον βαθμό στην ομάδα του.

Ο Τσίλγουελ πέτυχε το πρώτο γκολ της αναμέτρησης στο 90′ για τις “Αλεπούδες”. Ο Γκρέι βρήκε αμαρκάριστο στα πλάγια τον Άγγλο μπακ, χρειάστηκε να κάνει πολλά, αλλά νίκησε τον Φόστερ (0-1).

Ο Ντόουσον κατάφερε να ισοφαρίσει στο 90+3′ σε 1-1. Από κόρνερ σε μία από τις τελευταίες φάσεις, η μπάλα περνάει από πολλά σώματα και στρώνεται στον Ντόουσον. Με ένα καταπληκτικό σουτ στην κίνηση, δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Σμάιχελ (1-1).

Κίτρινες: Τίλεμανς (40′)

Γουότφορντ (Πίρσον): Φόστερ, Μασίνα (88′ Χολέβας), Ντόουσον, Καμπασέλε, Φεμένια (77′ Μαριαπα), Χιους, Καπού (77′ Τσαλομπά), Περέιρα (70′ Γουέλμπεκ), Ντουκούρε (77′ Κλέβερλι), Σαρ, Ντίνι

Λέστερ (Ρότζερς): Σμάιχελ, Τσίλγουελ, Σογιούντσου, Έβανς, Τζάστιν, Εντιντί, Μπαρνς (66′ Γκρέι), Μάντισον, Τίλεμανς (76′ Τσάντουρι), Αλμπράιτον (83′ Ιεανάτσο), Βάρντι