Champions League: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Βιγιαρεάλ στην κορυφή

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Βιγιαρεάλ βρίσκονται στην κορυφή του 6ου ομίλου .

Για την 4η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Champions League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε την ισοπαλία κόντρα στην Αταλάντα με 2-2 ενώ η Βιγιαρεάλ νίκησε με 2-0 την Γιουνγκ Μπόις.

Αταλάντα- Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-2

Στο Μπέργκαμο, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκλεψε τον βαθμό της ισοπαλίας με δύο τέρματα του Ρονάλντο στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου στο τελικό 2-2 με αντίπαλο την Αταλάντα.

Η ομάδα του Γκασπερίνι πήρε το προβάδισμα με σκόρερ τον Ίλισιτς στο 12ο λεπτό ύστερα από την τελική πάσα του Ζαπάτα. Η Γιουνάιτεντ άργησε, αλλά βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Αταλάντα σκόραρε για δεύτερη φορά στην αναμέτρηση με τον Ντούβαν Ζαπάτα στο 56′ που νίκησε κατά κράτος τον Μαγκουάιρ ενώ οι Ιταλοί ήταν έτοιμοι να πανηγυρίσουν την νίκη που θα τους ανέβαζε στην κορυφή του ομίλου υπολόγιζαν χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο.

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ πήρε την μπάλα στα όρια της περιοχής σούταρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2 που έβαλε σε θέση ισχύος τους κόκκινους διαβόλους όσον αφορά την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Βιγιαρεάλ- Γιουνγκ Μπόις 2-0

Στο Μαδριγάλ, η Βιγιαρεάλ νίκησε με 2-0 τη Γιουνγκ Μπόις και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με συγκάτοικο την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Το κίτρινο υποβρύχιο άνοιξε το σκορ με τον Καπούε στο 36′ και κλείδωσε το τρίποντο με τον Ντανζούμα στο 89ο λεπτό.