Champions League: «Χαμογέλασαν» η Μπαρτσελόνα με την Μπάγερν

Ο “κεραυνός” του Φατι έδωσε τη νίκη στην Μπαρτσελόνα, Χατ τρικ πέτυχε ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι.

Για την 4η αγωνιστική του Champions League, η Μπάγερν Μονάχου έκανε το 4Χ4 επικρατώντας με 5-2 επί της Μπενφίκα. Η Μπαρτσελόνα νίκησε 0-1 τη Ντιναμό Κιέβου, μετά από ένα σερί αποτυχημένων αποτελεσμάτων στη La Liga.

Μπάγερν Μονάχου- Μπενφίκα 5-2

Οι «Βαυαροί» διέλυσαν με πέντε γκολ την Μπενφίκα του Αντρέα Βλαχοδήμου, ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι πέτυχε χατ- τρικ φτάνοντας  τα 81 γκολ, ο Πολωνός σκόραρε σε τρεις περιπτώσεις 26’-61’και 84’. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους νικήθηκε από τον Οδυσσέα Βλαχοδήμο στο πέναλτι που εκτέλεσε.

Στο 32’ και το 49’ οι Γκνάμπρι και Σανέ έγραψαν το όνομα τους στο πινάκα των σκόρερ. Για τους «αετούς» τα γκολ τα σημείωσαν οι Σίλβα και Νούνιες στο 38’ και 74’ αντίστοιχα. Πλέον η Μπάγερν έχει 12 βαθμούς και έκλεισε θέση για τους «16».

Ντιναμό Κιεβου- Μπαρτσελόνα 0-1

Η «Μπαρτσα» πήρε τη νίκη που τόσο πολύ ήθελε για να βρεθεί δεύτερη και, πλέον, έχει το πάνω χέρι για να συνεχίσει στα νοκ άουτ. Οι «Καταλανοί» είχαν την κατοχή της μπάλας με τους Ουκρανούς να κρατούν σταθερά στο αμυντικό παιχνίδι. Στο 70’ η βολίδα του Φάτι έδωσε την νίκη στην ομάδα του , ένα σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος.