Champions League: Μοιράστηκαν βαθμούς Λιλ και Σεβίλλη

Η Λιλ με τη Σεβίλλη έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν την πρωτοπόρο Σάλτσμπουργκ.

Για την 3η αγωνιστική του Champions League, η Σάλτσμπουργκ πήρε τη νίκη με 3-1 από τη Βόλφσμπουργκ. Κόλλησαν στο ισόπαλο 0-0 η Λιλ με την Σεβίλλη.

Λιλ- Σεβίλλη 0-0

Στο 0-0 έμειναν η Λιλ με την Σεβίλλη σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές ευκαιρίες. Αμφότερες οι ομάδες δεν μπόρεσαν να απειλήσουν τις αντίπαλες εστίες με αποτέλεσμα να συμβιβαστούν με την ισοπαλία . Οι Σεβιγιάνοι στο πρώτο μέρος είχαν αρκετές καλές ευκαιρίες χωρίς να τις μετουσιώσουν σε τέρμα. Στην επανάληψη το ματς ήταν ισορροπημένο με λιγοστές φάσεις για γκολ.

Σάλτσμπουργκ- Βόλφσμπουργκ 3-1

Η Σάλτσμπουργκ καθάρισε τη Βόλφσμπουργκ με συνοπτικές διαδικασίες στο δεύτερο μέρος με 3-1 και ανέβηκε μόνη πρώτη στη βαθμολογία του 7ου ομίλου με 7 βαθμούς κι απέκτησε πολύ μεγάλο προβάδισμα για την πρόκρισή της στους «16» της διοργάνωσης.

Για τους Αυστριακούς οι σκόρερ ήταν οι Αντεγιέμι (3’) και Οκαφόρ (65’, 77’), για τους Γερμανούς σκόρερ ήταν ο Νμέτσα (15’).