Champions League: Νέα νίκη της Ρεάλ Μαδρίτης και πρόκριση στους «8»

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε τη Λίβερπουλ και στο Μπερναμπέου και προκρίθηκε πανηγυρικά στα προημιτελικά

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με 1-0 της Λίβερπουλ στο Μπερναμπέου, για τη φάση των «16» του Champions League.

H ομάδα του Αντσελότι μετά από δύο νίκες και με συνολικό σκορ 6-2 επί των “Κόκκινων”, πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Οι Μαδριλένοι είχαν δοκάρι με τον Καβαμινγκά στο πρώτο ημίχρονο και ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά χρειάστηκαν και μία σειρά από επεμβάσεις του Κουρτουά, για να κρατήσουν το μηδέν στην εστία τους.

Στο 78ο λεπτό όμως με το τέρμα του Καρίμ Μπενζεμά, η «βασίλισσα» πήρε τη νίκη και προκρίθηκε πανηγυρικά στην επόμενη φάση.