Coppa Italia: Απέκλεισε τη Γιουβέντους και προκρίθηκε στον τελικό η Ίντερ

Ο Ντιμάρκο έστειλε την Ίντερ στον τελικό του Coppa Italia, νικώντας τη Γιουβέντους

Η Ίντερ επικράτησε με 1-0 της Γιουβέντους στο Τζουζέπε Μεάτσα, στη ρεβάνς για την ημιτελική φάση του Coppa Italia.

Η ομάδα του Ιντζάγκι είναι η πρώτη φιναλίστ του Coppa Italia, καθώς με τη σημερινή νίκη και σε συνδυασμό με το 1-1 στο Τορίνο, εξασφάλισε την παρουσία της στον τελικό της διοργάνωσης.

Επίσης, οι “νερατζούρι” πηγαίνουν για την back to back κατάκτηση στο κύπελλο και θα έχουν την ευκαιρία να σηκώσουν το 9ο τρόπαιο στην ιστορία τους. Πρώτος αποκλεισμός για τη «Μεγάλη Κυρία» από την Ίντερ σε ημιτελικά μετά από πέντε προκρίσεις εναντίον της.

Πλέον περιμένει να μάθει την αντίπαλό της, που εκτός απρόοπτου θα είναι η Φιορεντίνα μετά το εκτός έδρας 2-0 επί της Κρεμονέζε.

Το νικητήριο τέρμα πέτυχε στο 15ο λεπτό ο Ντιμάρκο, ο οποίος με πλασέ νίκησε τον Πέριν για το τελικό 1-0.