Coppa Italia: Στα ημιτελικά η Ίντερ

Η Ιντερ κέρδισε τη Ρόμα με 2-0 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Οι νερατζουρι άφησαν πίσω την ήττα από την Μίλαν στο ντέρμπι της Serie A και τρία 24ωρα μετά, η πρωτοπόρος του ιταλικού πρωταθλήματος επικράτησε με 2-0 της Ρόμα στο «Τζουζέπε Μεάτσα» και προκρίθηκε στους ημιτελικούς του Coppa Italia.

Το γκολ του Τζέκο στο 1ο λεπτό και του Σάντσες στο 68΄ έστειλαν τους «νερατζούρι» στην τετράδα της διοργάνωσης και την Ρόμα εκτός από έναν ακόμη στόχο. Ήταν η δεύτερη νίκη της ομάδας του Σιμόνε Ιντσάγκι επί των «Ρωμαίων», μετά το εκτός έδρας 3-0 στο πρωτάθλημα.

Η Ίντερ, πλέον, θα περιμένει να μάθει την αντίπαλό της στους διπλούς ημιτελικούς του θεσμού, που θα προκύψει από τη νικήτρια της αναμέτρησης ανάμεσα στην Μίλαν και στην Λάτσιο, το βράδυ της Τετάρτης (09/02).