Δε δυσκόλεψε τη Γιουβέντους η ΣΠΑΛ

Νικήτρια αναδείχθηκε η Γιουβέντους κόντρα στη ΣΠΑΛ με 2-0 στο Τορίνο, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Serie A.

Με 16 βαθμούς η ομάδα του Σάρι ανέβηκε προσωρινά στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος, αφήνοντας πίσω της την Ίντερ, η οποία έχει έναν αγώνα λιγότερο και φιλοξενείται αργότερα από τη Σαμπντόρια. Αντίθετα, η ΣΠΑΛ με μόλις 3 βαθμούς βρίσκεται στην τελευταία θέση.

Στο 45ο λεπτό ο Πιάνιτς, έπειτα από πάσα του Κεντίρα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Ο Ρονάλντο στο 78’ έπειτα από ασίστ του Ντιμπάλα, νίκησε τον Μπερίσα και διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για την ομάδα του.

Κίτρινες: Κεντίρα, Πάουλο, Πετάνια, Τσαν

Γιουβέντους: Μπουφόν, Κουαντράδο, Μπονούτσι, Ντε Λιχτ, Ματουιντί, Πιάνιτς, Κεντίρα (61’ Τσαν), Ραμπιό (77’ Μπεντανκούρ), Ράμσεϊ (65’ Μπερναρντέσκι), Ντιμπάλα, Ρονάλντο

ΣΠΑΛ: Μπερίσα, Τομοβιτς, Βικαρι, Πάουλο, Σαλα (72’ Γιάνκοβιτς), Μουργκια (57’ Στρεφεζα), Μισιρολι, Βαλντιφιόρι, Ρέτσα, Πετάνια, Μονκινι (76’ Παλόσκι)