Δεν έδειξε καλά στοιχεία ο Λεβαδειακός

Ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχτηκε τον Λεβαδειακό στους Ζωσιμάδες, για την 11η αγωνιστική, και έφτασε στην νίκη με 2-0.

Ο Κριζμάν ήταν ο παίκτης του αγώνα για τους γηπεδούχους, αφού σημείωσε τα δύο που έδωσαν τους τρεις βαθμούς στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Οι ομάδες δεν δημιούργησαν ευκαιρίες για να απειλήσουν, με τους Βοιωτούς να έχουν στηθεί σωστά αμυντικά, χωρίς να αφήνουν περιθώρια και διαδρόμους στους γηπεδούχους. Ωστόσο, ο Κριζμάν στο 18’, μετά από εκτέλεση πλαγίου άουτ, πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-0. Ο Λεβαδειακός, λίγο πριν το ημίχρονο, σημείωσε γκολ με τον Μαρκόφσκι μετά από στατική φάση, αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Κριζμάν χρειάστηκε μόνο πέντε λεπτά για να διπλασιάσει τα τέρματα των γηπεδούχων και το 2-0. Ο ίδιος παίκτης, στο 75’, λίγο έλειψε να κάνει το 3-0, με το σουτ να καταλήγει έξω. Ωστόσο, στο 79’, οι Βοιωτοί, μετά από εκτέλεση φάουλ είχαν την ευκαιρία να μειώσουν, με τον Ζησόπουλο να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο και οι κόντρες στην περιοχή οφέλησαν τους Γιαννιώτες, που απομάκρυναν την μπάλα. Στο επόμενο δεκάλεπτο, δεν άλλαξε κάτι και το 2-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Κίτρινες: Καραχάλιος 85’, Κρνέτα 87’ – Παμλίδης 84’

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Αποστολόπουλος, Μπουκουβάλας, Ντόλοβατς (Ξύδας 46’), Γιάκος, Κριζμάν (Αθανασιάδης 78’), Λίλα, Μιχαήλ, Νικολιάς, Παμλίδης (Σιόντης 84’), Τζιμόπουλος

Λεβαδειακός: Μπάσιτς, Καραχάλιος, Κρνέτα, Μαρκόφσκι, Νανγκίς (Μανγκά 56’), Όμο (Καθάριος 75’), Παντελιάδης, Σαβαντογκό, Στανόγιεβιτς (Ιωαννίδης 57’), Τσαμπούρης, Ζησόπουλος