DFB-Pokal: Προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας η Λεβερκούζεν

Έκανε την ανατροπή κόντρα στην Στουτγκάρδη η Λεβερκούζεν.

Για το Κύπελλο Γερμανίας, η Λεβερκούζεν νίκησε με ανατροπή 3-2 την Στουτγκάρδη. Η Λεβερκούζεν είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιουργώντας συνεχώς ευκαιρίες για γκολ. Όμως η Στουτγκάρδη άνοιξε το σκορ στο 11’ με τον Άντον.

Η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο μετά το γκολ δεν πάγωσαν και έδειξαν χαρακτήρα κάνοντας το 1-1  στο 50’ με τον Άντριχ, η Στουτγκάρδη πήρε  εκ νέου προβάδισμα 2-1 στο 58΄με δράστη τον Φούχριχ.

Οι «ασπιρίνες» δεν πτοήθηκαν και συνέχισαν να πιέζουν με αποτέλεσμα στο 66’ ο  Αντλί να κάνει το 2-2. Μετά την ισοφάριση όλα έμοιαζαν πως το ματς θα οδηγηθεί στην παράταση.

Ωστόσο ο Τα σαν από μηχανής θεός έγραψε το 3-2 στο 90’ δίνοντας στην ομάδα του το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας.