Διεθνή φιλικά: O Κριστιάνο Ρονάλντο οδηγεί την Πορτογαλία

Εύκολο βράδυ είχε Πορτογαλία με την Ιρλανδία.

Στο πλαίσιο των φιλικών αγώνων πριν το Euro 2024,η Πορτογαλία έδειξε πανέτοιμη να είναι στα γήπεδα της Γερμανίας νικώντας με 3-0 την Ιρλανδία.

Ο Ζοάο Φέλιξ στο 18′ άνοιξε το σκορ , στην συνέχεια  ο Ρονάλντο έπιασε δουλειά . Ο αρχηγός των γηπεδούχων στο 50′ με καταπληκτικό αριστερό σουτ έκανε το 2-0 και δέκα λεπτά μετά διαμόρφωσε το τελικό 3-0, μέσα σε αποθέωση.

Τα αποτελέσματα:

Αζερμπαϊτζάν-Καζακστάν       3-2 (42’ Εμρέλι, 51’ πέν. Μαχμούντοφ, 73’ Μπαϊράμοφ – 2’ Βορογκόφσκι, 28’ Σαμορόντοφ)

Λευκορωσία-Ισραήλ            0-4 (6’ Μελαμέντ, 18’ Σαφούρι, 36’ Σλόμο, 82’ Κανάαν)

ΕΛΛΑΔΑ-Μάλτα                 2-0 (7’ πέν. Μπακασέτας, 14’ Τζόλης)

Μολδαβία-Ουκρανία            0-4 (2’ Γιάρεμτσουκ, 43’ Τσιγκάνκοφ, 49’ Ντόβμπικ, 54’ Σουντάκοφ)

Σαν Μαρίνο-Κύπρος            1-4 (81’ Τζιοκόντι – 45’+2’ Σατσιάς, 53’, 55’ Κάστανος, 83’ Κακουλής)

Β. Ιρλανδία-Ανδόρα           2-0 (16′, 22′ Μπράντλεϊ)

Πορτογαλία-Ιρλανδία          3-0 (18′ Ζοάο Φέλιξ, 50′, 60′ Ρονάλντο)