Δίκαιο το αποτέλεσμα στο Αρτέμιο Φράνκι (Vid)

Στο Αρτέμιο Φράνκι, Φιορεντίνα και Ρόμα μοιράστηκαν βαθμούς καθως έμειναν στο 1-1, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του Ιταλικού πρωταθλήματος.

Σε ένα όχι και τόσο κάλο ματς οι Βιόλα ευτύχισαν να προηγηθούν στο 33΄από το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βερετού . Λίγα λεπτά αργότερα η Ρόμα είχε δοκάρι ύστερα από το φάουλ του Πελεγκρίνι ο Μιλένκοβιτς με κεφαλιά παραλίγο να κάψει την ομάδα  του αλλά η μπάλα πήγε στο δοκάρι.  Το προβάδισμα γηπεδούχοι το κράτησαν έως στο 85΄, διότι ο Φλορέντσι ισοφάρισε σε 1-1.

Πλέον αμφότερες οι ομάδες είναι ισόβαθμες με 16 βαθμούς.