Ισόπαλες Λεβαδειακός και Λάρισα

Λεβαδειακός και Λάρισα ήρθαν αντιμέτωπες για την ένατη αγωνιστική της Σουπερλίγκας, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ.

Οι δύο ομάδες δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικές στο πρώτο μέρος, η Λλαρισα, όμως, κατάφερε μετά από στατική φάση να ανοιξει το σκορ. Ο Κόεφ πήρε την κεφαλιά στο 13′ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αιφνιδιάζοντας τον Επασί. Στο 23′, ο Σαβαντογκό προσπάθησε να απειλήσει με ένα σουτ έξω από την πεκριοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Λιγο πριν το τέλος, οι παίκτες των γηπεδούχων έκαναν προσπάθειες αλλά χωρίς αποτέλεσμα, με το 0-1 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μαρκόφσκι προσπάθησε στο 47′ με κεφαλιά να ισοφαρίσει, αλλά βγήκε άουτ χωρίς να απειλήσει. Οι ευκαιρίες ήταν λίγες,  με τον Λεβαδειακό να ανεβάζει ρυθμούς. Ο Σαβαντογκό στο 79′ έκανε ένα σουτ  με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ. Ο Ιωαννίδης, ο οποίος μπήκε ως αλλαγή, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 82′, παρά τις κόντρες στην περιοχή. Ο Ντέλεβιτς στο 87′ είχε ευκαιρία να κάνει το 1-2 για την Λάρισα, ο Επασί έστειλε την μπάλα κόρνερ. Στο 90+3′, ο Γιακουμάκης έχασε τεράστια ευκαιρία να κάνει το 2-1. Το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος

Κίτρινες: 45′ Καραχάλιος, 49′ Μανγκά

Αναλυτικά οι ενδεκάδες:

Λεβαδειακός: Επασί, Αντιλεχού, Καραχάλιος, Μάνγκα (Ιωαννίδης 77′), Μαρκόφσκι, Μητρόπουλος, (Γιακουμάκης 65′) Παντελιάδης, Σαβαντογκό, Στανόγιεβιτς (Ομο 74′), Τσαμπολυρης, Ζησόπουλος

Λάρισα: Κρίστινσον, Ακόστα, Μπαργκάν (Νούνιτς 64′), Κόεφ, Ντέλετιτς, Γρομητσάρης,Καρανίκας, Μιλοσάνλιεβιτς, Μόρας (Γκόλιας 30′), Πίτι (Χούμπτσεβ  58′), Ζίζιτς