Διπλό για τη Μονακό

Νικήτρια αναδείχθηκε η Μονακό κόντρα στη Ναντ με 1-0, στην έδρα της δεύτερης, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Η Ναντ, με την ήττα της, δεν κατάφερε να μειώσει τη διαφορά της από την πρωτοπόρο Παρί και παραμένει δεύτερη με 19 βαθμούς. Αντίθετα, η Μονακό ανέβηκε στην 8η θέση του γαλλικού πρωταθλήματος με 15 βαθμούς.

Μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μπεν Γιεντέρ, μετά από πάσα του Γκολόβιν, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε το μοναδικό γκολ του αγώνα, διαμορφώνοντας το τελικό 0-1 του αγώνα.

Κίτρινες: Φαμπιο, Παλουα, Λεκομτ, Τζέμερσον

Ναντ: Λαφοντ, Απιά (52’ Μπασιλα), Γκιροτο, Παλουα, Φαμπιο (25’ Μουτουσαμί), Τουρέ, Αμπέιντ, Μπαμπα, Μπλας (78’ Γουαν), Σιμόν, Κουλιμπαλί

Μονακό: Λεκομτ, Τζέμερσον, Γκλικ, Μπαντιασίλ Μουκιναγί, Μάρτινς, Μπακαγιοκό, Σίλβα, Γκολόβιν, Ντίας, Μπεν Γιεντέρ (91’ Φάμπρεγας), Σλιμανί (80’ Μπαλντέ)