Ligue 1: Έχασε έδαφος η Μαρσέιγ

Κόλλησε στην ισοπαλία η Μαρσέιγ με την Ανζέ.

Για την 7η αγωνιστική του Γαλλικού πρωταθλήματος η Μαρσέιγ έμεινε στην ισοπαλία 1-1 με την Ανζέ.

Μέχρι το ημίωρο και οι δύο ομάδες αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο: Στο 26′ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Ραό-Λισόα των φιλοξενουμένων, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα πήρε την… άγουσα προς τα αποδυτήρια και ο επιθετικός της Μαρσέιγ, Μοπαΐ με δεύτερη κίτρινη.

Οι Μασσαλοί βρήκαν το γκολ που έψαχναν με τον Ρόουι στο 51′ (πέντε λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς), όμως η απάντηση της Ανζέ ήταν άμεση, με τον Ελ Μελαλί να διαμορφώνει το τελικό 1-1. Στο 68′ ακυρώθηκε με υπόδειξη του VAR το γκολ του Μουρίγιο για χέρι στο ξεκίνημα της φάσης.