Εύκολη νίκη της Σούντουβα, καθάρισε η Σλόβαν Μπρατισλάβα

Μεγάλη νίκη πήρε η Σούντουβα κόντρα στην Τρε Πέννε, ενώ και η Αραράτ νίκησε τη Λίνκολν με 2-1. Την ίδια ώρα ισόπαλες ήρθαν η Ντουντελάνζ με τη Σκεντίγια, ενώ η Σλόβαν Μπρατισλάβας νίκησε την Φερονικέλι, στο πλαίσιο της δεύτερης φάσης του δεύτερου γύρου των προκριματικών του Europa League.

Προκρίθηκαν στην επόμενη φάση οι Σουντουβα, Αραράτ, Ντουντελάνζ και Σλόβαν Μπρατισλάβα.

Σούντουβα-Τρε Πέννε

Με 5-0 πήρε τη νίκη η Σούντουβα απέναντι στην Τρε Πέννε.

Μόλις στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τάντιτς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κέρλα έγραψε το 2-0.

Ο Τόπτσαγκιτς στο 39’ έστειλε τη μπάλα στα διχτυα και έκανε το 3-0, ενώ ο ίδιος στο 55’ πέτυχε το 4-0.

Το… τελειωτικό χτύπημα στους φιλοξενούμενους το έδωσε ο Γκόταλ στο 89’ ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Λίνκολν-Αραράτ

Νικήτρια αναδείχθηκε η Αραράτ με 2-1 κόντρα στη Λίνκολν, στην έδρα της δεύτερης.

Ο Λούις στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, ενώ στο 58’ έκανε το 2-0.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 στο 74’ με τον Ερνάντες, αλλά αυτό δεν άλλαξε το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Ντουντελάνζ-Σκεντίγια

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκε η Ντουντελάνζ με τη Σκεντίγια, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1.

Ο Ντελγκάντο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ στο 78’ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ιμπραΐμι σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Φερονικέλι-Σλόβαν Μπρατισλάβας

Νικήτρια αναδείχθηκε και η Σλόβαν Μπρατισλάβας κόντρα στην Φερονικέλι με 2-0.

Ο Ντε Μάρκο Μορλάκι, μόλις στο 19ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 54’ ο Χόλμαν διαμόρφωσε το τελικό 2-0.