Έκλεψε το “Χ” μες την ομίχλη η Σεβίλλη

Με γκολ του Μπεν Γιεντέρ στο 91′, η Σεβίλλη απέσπασε την ισοπαλία στην έδρα της Λεγανιές (1-1) κι ενώ αγωνιζόταν με 10 παίκτες στο δεύτερο μέρος, σε ένα ματς που διεξήχθη σε ομιχλώδες τοπίο.

Οι “πεπινέρος” με βασικό τον Δημήτρη Σιόβα άνοιξαν το σκορ μόλις πέντε λεπτά μετά την έναρξη του ματς με μία κεφαλιά του Βέσγα ύστερα από σέντρα από τα δεξιά.

Οι Σεβιγιάνοι όμως κατάφεραν και απέσπασαν τον βαθμό της ισοπαλίας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων(90’+1) με σκόρερ τον συνήθη ύποπτο, Μπεν Γιεντέρ.

Πλέον η Σεβίλλη βρίσκεται στην 3η θέση με 32 βαθμούς (-5 από την κορυφή) ενώ η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα στην 16η με 19.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Λεγανιές: Κουέγιας, Νιόμ (49′ Τάριν), Μπουστίνθα, Ομερούο, Σιόβας, Χόναταν Σίλβα, Βέσγα, Πέρεθ, Όσκαρ, Καρίγιο (79΄Ελ Ζαρ), Ελ Νεσιρί.

Σεβίλλη: Βάτσλικ, Χεσούς Νάβας (46′ Πρόμες), Μερκάδο (62′ Νιανιόν), Καρίσο, Γκόμεθ, Εσκουδέρο, Βάθκεθ, Αμαντού, Ρόκε Μέσα, Μπεν Γιεντέρ, Αντρέ Σίλβα (76′ Νολίτο).