“Έκλεψε” τον βαθμό η Γουλβς από την Γιουνάιτεντ

Ισόπαλες με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Γουλβς και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο σημερινό παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής της Premier League.

Αξίζει να σημειωθεί πως η αναμέτρηση αυτή ήταν ξεχωριστή για τον Ζοάο Μουτίνιο, καθώς συμπλήρωσε 50 συμμετοχές με τη φανέλα της Γουλβς.

Οι “Λύκοι” από την αρχή του παιχνιδιού ήταν εκείνοι που πίεζαν ψηλά και δημιουργούσαν πολλά προβλήματα στην κυκλοφορία της Γιουνάιτεντ, της οποίας οι παίκτες υπέπεσαν σε πολλά λάθη, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ.

Ο Μαρσιάλ με εξαιρετικό σουτ νίκησε τον Πατρίσιο για το 1-0, μετά το γκολ οι «κόκκινοι διάβολοι» προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν την «αναστατωμένη» άμυνα των γηπεδούχων και έψαξαν το δεύτερο γκολ χωρίς όμως αποτέλεσμα και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 1-0 της Γουλβς.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους η Γουλβς φάνηκε αποφασισμένη να γυρίσει το παιχνίδι και στο 54’ ο Χιμένες απείλησε έχοντας  το πρώτο δοκάρι στο ματς, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Νέβες έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Η Γιουνάιτεντ είχε την ευκαιρία να πάρει πάλι κεφάλι στο σκορ, ωστόσο ο Πογκμπά από την άσπρη βούλα στο 68′ δεν κατάφερε να νικήσει τον Πατρίσιο με το σκορ να παραμένει ως έχει.

Σκόρερ: 55′ Νέβες / 27′ Μαρσιάλ

ΓΟΥΛΒΣ: Πατρίσιο, Ντόχερτι(46’ Αντάμα Τραορέ), Μπένετ, Κόουντι, Μπολί, Χόνι, Ντεντόνκερ, Ρούμπεν Νέβες, Ζοάο Μουτίνιο, Ραούλ Χιμένες(90’+1’ Κουτρόνε), Ντιόγκο Ζότα(86’ Νέτο)

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Ουάν-Μπισάκα, Λίντελεφ, Μαγκουάιρ, Σο, Μακτόμινεϊ, Πογκμπά, Τζέιμς(89’ Γκρινγουντ), Λίνγκαρντ(81’ Μάτα), Ράσφορντ(89’ Περέιρα), Μαρσιάλ