Η Σπαρτάκ πήρε το ντέρμπι της Μόσχας

Η Σπαρτάκ αναδείχθηκε νικήτρια στο μεγάλο ντέρμπι της Μόσχας νικώντας με 2-1 την ΤΣΣΚΑ..

Πρόσωπο της αναμέτρησης ήταν ο 25χρονος Γάλλος αμυντικός Σάμουελ Γκιγκό όπου χάρη στα δύο προσωπικά του τέρματα κατάφερε η ομάδα του να πάρει αυτή την μεγάλη νίκη.

Το σκορ άνοιξε στο 59ο λεπτό ο Γάλλος χάρη σε ασσίστ του νεοερχόμενου Αντρέ Σιούρλε με τους φιλοξενούμενους να φέρνουν την αναμέτρηση στα ίσια εννέα λεπτά αργότερα(68′) χάρη στον Μάριο Φερνάντες.

Δεν χρειάστηκε να περάσει αρκετή ώρα μέχρι οι γηπεδούχοι να βρουν και πάλι τρόπο να σκοράρουν κι αυτό έγινε χάρη στον Γκιγκό για μία ακόμη φορά στο 79′.