Της το έκανε δύσκολο, αλλά άργησε η Βαλένθια

“Ξύπνησε” αργοπορημένα η Βαλένθια απέναντι στην Έλτσε, που επικράτησε των “νυχτερίδων”.

Συνέχεια στις νίκες της έδωσε η Έλτσε, καθώς νίκησε με 2-1 απέναντι στη Βαλένθια, για την 7η αγωνιστική της La Liga.

Πλέον η Έλτσε σκαρφαλώνει στην 5η θέση του πρωταθλήματος, ενώ η Βαλένθια κατρακυλάει στην 13η.

Χωρίς πολλές ευκαιρίες το πρώτο ημίχρονο, όμως το φοβερό γκολ του Φερνάντες στο 19′ και το καταπληκτικό τέρμα του Φιντέλ στο 37′, έδωσε στους γηπεδούχους το προβάδισμα με δύο τέρματα και ήταν το σκορ του πρώτου μέρους (2-0).

Η Βαλένθια πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο με το δοκάρι του Κορέα στο 73, με το γκολ να έρχεται δύο λεπτά από τον Γκρουέσο που ευστόχησε απέναντι στον Μπαντία για το τελικό 2-1.

Έλτσε: Μπαντία, Φερνάντες, Μπαργκάν, Βερντού, Σάντσες, Φιντέλ ,Μαρκόνι, Γκούτι, Λουκούμι (Τετέ 46′), Ριγκόνι (Κονέ 63′), Μίλα

Βαλένθια: Ντόμενεκ, Κορέα, Γκάμπριελ, Ντιαμπί (Σανμαρτίν 60′), Γκρουέσο, Μούσα (Τζέισον 86′), Βας (Ράτσιτς 86′), Σολέρ, Γκαϊά (Λί 68′), Γκουέντες (Βαγιέχο 68′) , Γκαμέιρο.