Ένα της ήταν αρκετό

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μέσι, η Μπαρτσελόνα νίκησε με 1-0 τη Βαγιαδολίδ για την 24η αγωνιστική της La Liga και επιστρέφει έτσι, έπειτα από δυο αγωνιστικές ξανά στις νίκες.

Το γκολ του Μέσι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ήταν αρκετό στους «Μπλαουγκράνα» που επικράτησαν σχετικά εύκολα των αντιπάλων τους, με τον Αργεντινό σταρ να έχει την ευκαιρία με δεύτερο πέναλτι να διπλασιάσει τα προσωπικά του τέρματα στο 85′, αλλά δεν βρήκε τα δίχτυα από την άσπρη βούλα για δεύτερη φορά.

Σκόρερ: 43′ πεν. Μέσι

Κίτρινες: Μέσι – Γιουνάλ, Τουχάμι, Μίτσελ

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: ΤερΣτέγκεν, Ρομπέρτο, Πικέ, Βερμάελεν, Άλμπα, Βιδάλ, Μπουσκέτς, Αλένα (76′ Ράκιτιτς), Μέσι, Ντεμπελέ (70′ Κουτίνιο), Μπόατενγκ (60′ Σουάρεζ)

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Μασίπ, Φερνάντεζ, Κίκο, Καλέρο, Αντονίτο, Μίτσελ, Τουχάμι, Νάτσο, Βέρντε (68′ Βίγια Σουάρεζ – 76′ Πλάζα), Γκουαρδιόλα, Γιουνάλ (79′ Κέκο)