Εντός έδρας ήττα για Τότεναμ, ισοφάρισε στο τέλος η Γούλβς

Για την τρίτη αγωνιστική της Αγγλικής Πρέμιερ Λίγκ, η Τότεναμ  ηττήθηκε μέσα στην έδρα της από τη Νιουκάστλ  με σκορ 0-1 ενώ η Γούλβς κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις σε 1-1 την Μπέρνλι.

Τότεναμ – Νιουκάστλ 0-1

Οι καρακάξες υποχρέωσαν τους γηπεδούχους στην πρώτη φετινή τους ήττα ,και μάλιστα εντός έδρας, χάρη στο τέρμα του Κάσιο στο 27′. Αν και τα σπιρούνια προσπάθησαν να αντιδράσουν, δεν τα κατάφεραν καθώς τα περισσότερα σουτ τους δεν έβρισκαν καν το στόχο.

Γούλβς – Μπέρνλι 1-1

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 13′ με τον Άσλι Μπέιρνς. Στη συνέχεια όμως οι λύκοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα ,στις καθυστερήσεις του αγώνα (97′) , χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλντι του Ραούλ Χιμένεζ.