“Έσωσε” την Ίντερ στο τέλος ο Λουκάκου

“Πνίγηκε” μόνη της η Ιντερ που αν και προηγήθηκε, δέχτηκε την ανατροπή από τη Γκλάντμπαχ και στο τέλος γλίτωσε την ήττα, με πρωταγωνιστή τον Λουκάκου

Η Ίντερ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Γκλάντμπαχ στο Τζουζέπε Μεάτσα, για την πρώτη αγωνιστική του 2ου ομίλου του Champions League.

Η ομάδα του Κόντε έχασε την ευκαιρία να ξεκινήσει με το δεξί στην διοργάνωση, αφού όχι μόνο δεν κέρδισε (αν και προηγήθηκε), αλλά δέχτηκε την ανατροπή και στο τέλος κατάφερε να πάρει την ισοπαλία, με “σωτήρα” τον Λουκάκου.

Οι “νερατζούρι” προηγήθηκαν με τον Βέλγο επιθετικό στο 49ο λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με το πέναλτι του Μπενσεμπαϊνί.

Η Γκλάντμπαχ κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή με τον Χόφμαν στο 85′, αλλά ο Λουκάκου είχε άλλη άποψη και με προβολή στο 90′ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έκανε το τελικό 2-2

Στο άλλο αγώνα του ομίλου, η Σαχτάρ Ντόνετσκ έφυγε με το διπλό από το Αλφρέδο Ντι Στέφανο, νικώντας με 2-3 τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Ιντερ (Κόντε): Χαντάνοβιτς, Ντ’Αμπρόσιο, Ντε Βράι, Κολάροφ, Νταρμιάν, Μπαρέλα, Βίνταλ, Πέρισιτς (79′ Μπαστόνι), Έρικσεν (79′ Μπρόζοβιτς), Λουκάκου, Αλέξις Σάντσες (46′ Λαουτάρο)

Γκλάντμπαχ (Ρόουζ): Σόμερ, Λάινερ, Ελβεντι, Γκάιντερ, Μπενσεμπαϊνί, Κράμερ, Νάιχαους, Τουράμ (90′ Γουλφ), Εμπολό (75′ Χέρμαν), Χόφμαν, Πλέα (90′ Στιντλ)