Εθνική Κορασίδων: Δεν τα κατάφερε κόντρα στη Δανία

Ήττα για την Εθνική Κορασίδων από τη Δανία, στη 2η αγωνιστική του 1ου γύρου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Η Εθνική Κορασίδων δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ από το γκολ της Τζούρτζεβιτς στο 63’ και στα τελευταία λεπτά του 2ου αγώνα της στον 7ο όμιλο της League A ηττήθηκε με 3-1 από την Δανία.

Τα γκολ των νικητριών σημείωσαν η Λουντ (86’, 90’+4’) και η Μπιόρκοπ (88’ πέν.) με αποτέλεσμα η Δανία να εξασφαλίσει τη συμμετοχή της στην League A της επόμενης φάσης της διοργάνωσης.

Δανία: Χόφμαν, Μόσγκααρντ, Κόλστραπ, Λέφιουβρ, Τέρμανσεν, Τόμσεν (68’ Σιόντερουπ), Μπιόρκοπ, Φρίις, Ουντ (79’ Χόστρουπ), Λουντ, Λάρσεν (46’ Χόιερ).

Ελλάδα: Μανουκαράκη, Θεοδωράκη (90’ Βλάχου), Κιουρεξίδου, Δέλιου (76’ Πλατανιά), Τζούρτζεβιτς, Αργυρίου, Ίβιτς, Ντάτη, Μαλαμούση, Μούγιου, Μπάρτζακλη.