Εθνική Νεανίδων: Ισοπαλία στο φιλικό με την Πολωνία

Ισόπαλη αναδείχθηκε η Εθνική Νεανίδων στο δεύτερο φιλικό της με την Πολωνία.

Ισόπαλη 1-1 αναδείχτηκε η Εθνική Νεανίδων στο δεύτερο φιλικό της εναντίον της Πολωνίας στο Municipal Stadium OCSiR της Οστρόντα, όπου οι δύο ομάδες είχαν την ευκαιρία να εντείνουν την αγωνιστική προετοιμασία τους ενόψει της 1ης προκριματικής φάσης του EURO WU19.

Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με γκολ που σημειώθηκαν στο α’ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 5’ από κοντινό πλασέ τής Γκούζικ και στο 31’ από πέναλτι της Τσαρούχα, το οποίο κέρδισε η Χαλατσογιάννη.

Η σύνθεση της Εθνικής: Γρίβα, Κουκουλάκη, Ζάγκλη, Τσαρούχα, Φακίνου (46′ Νταρζάνου), Γιοβάνη (78′ Ασημίνου), Κωστοπούλου, Παντέρη (64′ Στεργιούλη), Μπριάνα (75′ Αεράκη), Λαζαράκη (70′ Βαλκάνη), Χαλατσογιάννη.