Εύκολη πρόκριση για Παρτιζάν, συνεχίζουν Λεχ Πόζναν και Στεάουα

Στον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League πέρασε η Παρτιζάν, εύκολα καθάρισαν Λεχ Πόζναν και Στεάουα Βουκουρεστίου.

Εύκολη υπόθεση η πρόκριση για την Παρτιζάν 2ο προκριματικό γύρο του Europa League μιας και επικράτησε με 1-0 της RFS.

Το εισιτήριο της πρόκρισης πήρε και η Λεχ Πόζναν που επικράτησε της Βαλμιέρα με 3-0. Με το ίδιο σκορ κλείδωσε την νικη -πρόκριση η Στεάουα Βουκουρεστίου.

Επιβλητική νίκη με 6-0 πέτυχε η Αμπερντίν κόντρα στη Ρουναβικ ενώ τον ίδιο δρόμο ακολουθησε και η άλλη σκωτσέζικη ομαδα η Μάδεργουελ που νίκησε τη Γκλεντόραν με 5-1.

Άτυχη στάθηκε η Μάριμπορ καθώς έχασε την ευκαιρία να προκριθεί στα πέναλτι, καθώς ηττήθηκε (4-5) από την Κολερέιν που συνεχίζει στο Europa League.

Χόνβεντ και Σφίντουλ πήραν το εισιτήριο της πρόκρισης στα πέναλτι ενώ TNS και Τόρσαβν επικράτησαν στην παράταση της Ζίλινα και Λαβαντια αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα 20:45 – 22:00 :
Δε Νιου Σεντς – Ζίλινα 1-1 (3-1παράταση)
Σόλιγγκορσκ – Σφίντουλ 0-0 (1-4 πέναλτι)
Χάποελ Μπιερ Σεβα – Ντιναμό Μπατούμι 3-0
Τόρσαβν – Λεβαντια 2-2 (4-3 παράταση)
Βαλέτα – Μπάλα Τάουν 0-1
Ζρινιέσκι – Ντιφερντανγκε 3-0
Ίσκρα – Λοκομοτίβ Πλόβντιβ 0-1