Euro 2024: Στον τελικό η Αγγλία και στοχεύει στο πρώτο της!

Με γκολ του Γουότκινς στις καθυστερήσεις, η Αγγλία νίκησε την Ολλανδία και προκρίθηκε στον τελικό του Euro και θα διεκδικήσει το τρόπαιο απέναντι στην Ισπανία το βράδυ της Κυριακής (14/7, 22:00).

Τρία χρόνια μετά την παρουσία της στον τελικό του Euro 2021, η Αγγλία θα είναι ξανά παρούσα σε καταληκτικό αγώνα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, για το 2024. Η ομάδα του Γκάρεθ Σαουθγκέιτ θα είναι η αντίπαλος της Ισπανίας στο μεγάλο τελικό της Κυριακής (14/7) στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου, μετά τη νίκη της με 2-1 επί της Ολλανδίας στο Ντόρτμουντ, χάρη στο γκολ του Όλι Γουότκινς στο 90ό λεπτό.

Σε τέσσερις ημέρες, η Αγγλία θα προσπαθήσει να κάνει αυτό που δεν μπόρεσε στην προηγούμενη, αλλά και σε καμία άλλη διοργάνωση: Να πάρει το πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο της ιστορίας της!