Φιλική ήττα για τον Παναιτωλικό

Θέλει ενίσχυση και προσοχή ο Παναιτωλικός καλά δείγματα γραφής έδειξε ο Σκιάδας.

Την ήττα με 0-2 γνώρισε ο Παναιτωλικός στο Αγρίνιο στην φιλική αναμέτρηση με τον Αστέρα Τρίπολης.

Στο πρώτο μέρος ο Παναιτωλικός μπήκε αρκετά δυναμικά ωστόσο αντιμετώπιζε αρκετά προβλήματα στο αμυντικό τρανζισιον.

Στο 29′ ο Ντιαζ τρανταξε το δοκάρι. Δυο λεπτά αργότερα η ομάδα του Ρασταβατς άνοιξε το σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κρέσπι νικώντας τον Μελίσσα που έπεσε σωστά.

Ο Μάκης Χάβος έκανε την έκπληξη με το νεαρό Σκιαδά να δείχνει καλά δείγματα γραφής.

Στην επανάληψη οι Αρκάδες μπήκαν δυναμικά και προσπαθούσαν να εκμεταλλευτούν τα λάθη των γηπεδούχων με δράστες τους Φερνάντεθ, Ριέρα και Μουνάφο, στο 62′ ο πρώτος έκανε το τελικο 0-2. Με τους Αγρινιώτες να καλούνται να δουλέψουν περισσότερο και να ενισχυθούν.