Φιλική «μοιρασιά» για Ιωνικό και Ατρόμητο

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας ισόπαλοι αναδείχθηκαν ο Ιωνικός και ο Ατρόμητος

Ιωνικός και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, σε προπονητικού χαρακτήρα φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο της Νίκαιας.

Σε ένα μέτριο σε ποιότητα παιχνίδι, όλα τα τέρματα μπήκαν στο πρώτο μέρος. Οι γηπεδούχοι «άνοιξαν το σκορ» στο 35ο λεπτό με τον Άοσμαν, ενώ η ομάδα του Περιστερίου ισοφάρισε στο 41΄ με αυτογκόλ του Ρομαό.

Ιωνικός (Σπανός): Χουτεσιώτης (71′ Αναγνωστόπουλος), Μύγας (90′ Ντελγάδο), Βαλεριάνος (84′ Κιάκος), Σάντσεζ, Γκοτσούλιας, Ρομαό (78′ Βαφέας), Ντάλσιο (46′ Πογοσιάν), Καμπράλ (78′ Ματσούκας), Λένις (69′ Μαχαίρας), Άοσμαν (46′ Μάναλης), Τουράμ.

Ατρόμητος (Λόπεθ): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Καστεγιάνο (46΄ Αθανασίου), Σάλομον, Νάτσος, Μπεντινέλι (75΄ Τζαβίδας), Μουνίθ (71΄ Κωτσόπουλος), Πισάνο (46΄ Κλωναρίδης), Κουλούρης.