Φιλική νίκη της ΑΕΚ επί του Απόλλωνα Σμύρνης

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η ΑΕΚ επικράτησε του Απόλλωνα Σμύρνης σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας στα Σπάτα

Τη νίκη με 2-0 πήρε η ΑΕΚ απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης, σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα που πραγματοποιήθηκε στα Σπάτα.

Και τα δύο τέρματα η Ένωση τα πέτυχε στην αρχή του κάθε ημιχρόνου. Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ άνοιξε το σκορ στο 8’ με ωραίο γυριστό σουτ και ο Λιβάι Γκαρσία στο 50’ με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ.

Ανεπίσημο ντεμπούτο για τους “κιτρινόμαυρους” έκαναν ο Χατζισαφί και ο Μισελέν, όπως και για την «Ελαφρά Ταξιαρχία» έκανε ο Φλορεντίν Ματέι.

Απόντες για την ΑΕΚ ήταν ο Αραούχο με ενοχλήσεις και οι Μάνταλος, Μπακάκης, Γαλανόπουλος, Μιτάι που κάνουν ατομικά προγράμματα, ενώ για τον Απόλλωνα Σμύρνης ο Σλίβκα που βρίσκεται στην πατρίδα του λόγω της γέννησης του παιδιού του, όπως και ο νεαρός Γιαννάκη που κλήθηκε στην εθνική Ελπίδων Αλβανίας.

ΑΕΚ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Στάνκοβιτς, Βράνιες, Τζαβέλλας, Σβάρνας, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Λε Ταλέκ, Τάνκοβιτς, Γκαρσία, Αλμπάνης, Ανσαριφάρντ.

Έπαιξαν και οι Σάκχοφ, Μισελέν, Παρράς, Μήτογλου, Λάτσι, Σαμπανάτζοβιτς, Ρουκουνάκης, Ραντόνια και Κοσίδης.

Απόλλων (Γιάννης Πετράκης): Βέρλχουστ, Μπαξεβανίδης, Τουτουαρίμα, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Φατιόν, Κάστρο, Κραγιόπουλος, Τσιλούλης, Παμλίδης, Ντάουντα.

Έπαιξαν και οι Ντεντάκης, Ιωαννίδης, Βιτλής, Ράιλι, Ματέι.