Φροζινόνε-Μίλαν: Έγινε της…. ανατροπής με νικητές του “Ροσονέρι”

Με σπουδαία ανατροπή, η Μίλαν έφυγε με το διπλό από το Φροζινόνε.

Για την 23η αγωνιστική της Serie A, η Μίλαν επιβλήθηκε με 2-3 της Φροζινόνε, ενώ βρέθηκε να χάνει μέχρι το 72ο λεπτό.

Το ματς ήταν ροντέο με την Μίλαν να ανοίγει το σκορ στο 17ο με τον Ολιβιέ Ζιρού. Η απάντηση της Φροζινόνε ήταν άμεση με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σούλε στο 24ο λεπτό (1-1).

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με τον Μαζιτέλι στο 66′ (2-1). Ωστόσο δεν χάρηκαν για πολύ, καθώς ο Γκάμπια στο 72′ έφερε το παιχνίδι στα ίσια (2-2) και η χρυσή αλλαγή του Πιόλι, Λούκα Γιόβιτς στο 81′ έδωσε το τρίποντο στους “ροσονέρι” (2-3).

Με αυτό το τρίποντο η Μίλαν έφτασε τους 49 βαθμούς, όντας στην τρίτη θέση, ενώ η Φροζινόνε παρέμεινε στην 14η με 23 βαθμούς.

Λέτσε-Φιορεντίνα 3-2 (17΄ Ουντίν, 90΄+1΄ Πίκολι, 90΄+2΄ Ντοργκού – 50΄ Μαντραγκόρα, 68΄ Μπελτράν)

Έμπολι-Τζένοα 0-0

Ουντινέζε-Μόντσα 0-0

Φροζινόνε-Μίλαν 2-3 (24΄πεν. Σουλέ, 65΄ Ματσιτέλι – 17΄ Ζιρού, 72΄ Γκάμπια, 81΄ Γιόβιτς)

Μπολόνια-Σασουόλο 21:45