Φουλάμ- Γουλβς: Διπλό στο Λονδίνο με τον Τραορέ

Στο Λονδίνο με το buzzer beater του Τραορέ, η Γουλβς πήρε το διπλό με αντίπαλο τη Φούλαμ.

Στο Κρέιβεν Κότατζ, η Γουλβς πήρε το διπλό κόντρα στη Φούλαμ με 0-1 ενόψει της 31ης αγωνιστικής της Premier League.

Η Γουλβς ήταν ανώτερη καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού και έχασε σημαντικές ευκαιρίες ενώ είχε και ακυρωθέν γκολ με τον Γουίλιαν Ζοσέ στο 45+2′.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν για πρώτη φορά με την κεφαλιά του Γουίλιαν Ζοσέ στο 2ο λεπτό ύστερα από φάουλ του Νέβες.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Γουλβς σκόραρε με τον Γουίλιαν Ζοσέ αλλά ο Ποντένσε που έκανε το γύρισμα υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ σε μια φάση που σήκωσε θύελλα αντιδράσεως καθώς ήταν κάτι παραπάνω από οριακή.

Στο 69′ ο Σάις εκτέλεσε φάουλ αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και πέρασε πάνω από την εστία του Αρεόλα.

Η Γουλβς βρήκε την νίκη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Τραορέ. Ο Ισπανός εξτρέμ πήρε την πάσα από τον Σοάρες και με δυνατό σουτ πέτυχε το γκολ δίνοντας το τρίποντο στην φιλοξενούμενη.

Σκόρερ: Τραορέ 93′

Φούλαμ: Αρεόλα, Αϊνά(Καβαλέιρο 84′), Κονγκολό, Άντερσεν, Τετέ, Ριντ(Μάχα 73′), Λεμινά, Ρόμπινσον, Τσικ(Ζάμπο 63′), Ρέιντ, Μίτροβιτς

Γουλβς: Πατρίσιο, Νουρί, Σάις, Κόαντι, Σεμέδο, Νέβες, Ντεντονκέρ, Τραορέ, Νέτο(Μουρίνιο 42′), Ποντένσε(Γκιμπς 74′), Γουίλιαν Ζοσέ(Σουάρες 78′)