Γκέλα για Γκάνα, ισοπαλία με το Μπενίν

Στην πρώτη αγωνιστική του 6ου ομίλου του Κυπέλλου Εθνών της Αφρικής Γκάνα και Μπενίν έμειναν ισόπαλες με 2-2.

Το Μπενίν άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό με το τέρμα του Πότε από την τελική πάσα του Σούκου.

Η απάντηση της Γκάνα ήρθε άμεσα. Ο Αντρέ Αγίου ισοφάρισε το ματς στο 9′ και ο αδερφός του Τζόρνταν Αγίου στο 42′ από ασίστ του Κασίμ έκανε το 2-1.

Η ισοφάριση του Μπενίν ήρθε στο 63′ με το δεύτερο τέρμα του Πότε.

Οι συνθέσεις:
Γκάνα: Οφόρι, Γιαντόμ, Μπογέ, Αγκμπενιένου, Κασίμ, Γουακάσο, Τόμας, Αγιού , Ατσού, Αγκεαμπόνγκ(Οβούσου 36′)(Μενσά 59′), Αγιού(Ακουά 89′)

Μπενίν: Φαρνόλε, Αντιλέχου(Μαμά 62′), Αντενόν, Ιμόρου, Βερντόν, Μπαράζε, Αντεότι, Σούκου (Ντζίλια 83′), Ντ’Αλμέιδα(Ντόσου 63′), Πότε, Μουνιέ