Γκέλα για τη Ρεάλ Μαδρίτης στο Μαδριγάλ

Άφησε βαθμούς η Ρεάλ Μαδρίτης στο Μαδριγάλ που ήρθε ισόπαλη με τη Βιγιαρεάλ

Για την 10η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος η Ρεάλ Μαδρίτης έμεινε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στη Βιγιαρεάλ στο Μαδριγάλ μένοντας τρεις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Η Βασίλισσα μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και στο 2ο λεπτό προηγήθηκε με τον Μαριάνο Ντίας ύστερα από την σέντρα του Καρβαχάλ.

Έπειτα η Βιγιαρεάλ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν δημιουργούσε σημαντικές ευκαιρίες.Στην μοναδική της μεγάλη φάση τα κίτρινα υποβρύχια έφεραν το ματς στα ίσια με το πέναλτι του Ζεράρντ Μορένο στο 76′.

Έτσι, Ρεάλ και Βιγιαρεάλ έφτασαν στους 17 πόντους και την τρίτη θέση.

Λεβάντε- Έλτσε 1-1

Στο Θιουντάντε Βαλένθια με 1-1 έληξε το ματς της Λεβάντε με την Έλτσε.

Η Λεβάντε άνοιξε το σκορ με τον Μελέγιο στο 12ο λεπτό, αλλά η Έλτσε ισοφάρισε με τον Τετέ στο 64′. Η Λεβάντε με τον βαθμό ανέβηκε στην 17η θέση με 7 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην 7η θέση και τους 12 πόντους.