Γλίτωσε την ήττα ο Ατρόμητος

Ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τη Λαμία στο Περιστέρι, για την 15η αγωνιστική της Σούπερ λιγκ 1.

Κακό ποιοτικά παιχνίδι, χωρίς ουσιαστικές φάσεις, με τα δύο γκολ να είναι το μοναδική… όαση στον αγώνα. Η ομάδα του Μάντζιου πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και θα μπορούσε να είχε πάρει και τη νίκη, με τους Περιστεριώτες να σώζουν τον βαθμό της ισοπαλίας με την κεφαλιά του Βέλλιου.

Η ομάδα της Λαμίας άνοιξε το σκορ με τον Τουράμ, όμως ο Βέλλιος ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

Πλέον οι Περιστεριώτες βρίσκονται προσωρινά στην 7η θέση με 19π, με τους φιλοξενούμενους να είναι στην 1οη θέση με 18π.

O αγώνας:

Πολύ κακό θέαμα με το παιχνίδι να είναι μοιρασμένο και χωρίς τη μεγάλη φάση στα πρώτα 25 λεπτά του αγώνα.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι στο σκορ, με τη Λαμία να έχει την κατοχή του παιχνιδιού (65%- 35%) και μερικά άστοχα σουτ, χωρίς αποτέλεσμα στο 39’ του Τουράμ και στο 40ο λεπτό του Δημούτσου.

Το δεύτερο μέρος είχε τον ίδιο ρυθμό, όπως το πρώτο.

Η πρώτη καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο έγινε στο 64ο λεπτό. Ο Μανούσος έκανε την σέντρα, ο Βέλλιος πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κάχριμαν.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους Περιστεριώτες και άνοιξαν το σκορ στο 72ο λεπτό. Σε αντεπίθεση η Λαμία, ο Δημούτσος βρήκε τον Τουράμ, ο οποίος με ατομική ενέργεια και σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, νίκησε τον Μέγερι, κάνοντας το 0-1.

Στη συνέχεια ο Ατρόμητος προσπάθησε για την ισοφάριση και την πέτυχε στο 85’ με τον Βέλλιο. Μετά από την σέντρα από τα δεξιά του Ούμπιντες, ο Βέλλιος πήρε την κεφαλιά και ισοφάρισε σε 1-1.

Μέχρι το τέλος του παιχνιδιού δεν άλλαξε κάτι, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.

Κίτρινες: Κιβρακίδης-  Βάντερσον, Ασίγκμπα

Ατρόμητος (Παντελίδης): Μέγερι, Γούτας, Ρισβάνης, Κιβρακίδης, Κατράνης, Μάντσον, Χαρίσης (64’ Ούμπιντες), Μανούσος, Ρόσα (54’ Ανδρούτσος), Ουγκράι (75’ Γιακουμάκης), Βέλλιος

Λαμία (Μάντζιος): Κάχριμαν, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Δημούτσος, Βασιλόγιαννης (81’ Βύντρα), Ασίγκμπα, Τουράμ, Τιρόνε (64’ Ρόμανιτς), Καραμάνος, Σκόνδρας