Ήττα για την Κ19 νικη για την Κ17 του Παναιτωλικού

Για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Σουπερ Λιγκ ο Παναιτωλικός αν και έπαιξε δυναμικά ηττήθηκε με 1-3 από τον Παναθηναϊκό με τους πράσινους να πετυχαίνουν την τρίτη τους σερί νίκη.

Ο Ηλιάδης άνοιξε το σκορ 0-1 με το εύστοχο  χτύπημα πέναλτι στο 24΄, ενώ στο 27′ ο Φρατζέσκος με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

Οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο μέρος  διεύρυνε το δείκτη του σκορ  στο 69′ με τον  Καλομοίρη, ο ίδιος παίκτης λίγα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Οι συνθέσεις των ομάδων :

Παναιτωλικός (Λουτσιάνο Ντε Σόουζα): Καλαντζής, Ντόβας, Γρηγοριάδης (73′ Θώδης), Γιαννιώτης Δ., Μπακαδήμας, Φυτόπουλος, Πατίλας, Φραντζέσκος, Σκόνδρας (64′ Παναγιωτίδης), Αλομπισάτ (77′ Πανταζής), Καββαδίας.

Παναθηναϊκός  (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης (78′ Παπαθανασίου), Ζωγραφάκης, Σαντικάι, Σπίνος, Σερπέζης, Ηλιάδης, Καλομοίρης, Τζαβίδας (88′ Νιάρχος), Παπαδόπουλος (33′ Παλασκώνης), Αθανασακόπουλος.

Η ομάδα Κ17 επικράτησε στη Λαμία 1-0 με γκολ που σημείωσε στο 23’ ο Μπελεβώνης με σουτ. Αγωνίστηκαν οι: Καρβέλης, Νταλιάνης, Φραγκούλης, Λαζαρίδης, Κωνσταντόπουλος, Σκιαδάς, Θεοτοκάτος, Μπελεβώνης, Ντούλιας (70’ Γιάκος, λ.τ. 76’ Λάκκας), Δήμος, Καρατσώλης (64’ Τρομπούκης).