Η κατρακύλα συνεχίζεται στον Παναθηναϊκό

Η Λάρισα κατάφερε και έφυγε νικήτρια από το ΟΑΚΑ με 1-2 κόντρα στον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Superleague.

Ο Μιλοσάβλιεβιτς άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης στο 1ο λεπτό για τη Λάρισα. Ο Ουάρντα έκανε το 0-2 στο στο 57` με τρομερή ντρίμπλα απέναντι στον Αποστολάκη, εκτέλεσε τον Διούδη διπλασιάζοντας τα τέρματα της Λάρισας. Στο 62ο λεπτό, ο Ζαχίντ με όμορφο σουτ από τα όρια της περιοχής νίκησε τον Κρίστινσον και μείωσε σε 2-1.

Ο Καμπετσής ισοφάρισε για τους πράσινους, αλλά ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ, αφού πρώτα συμβουλεύτηκε το VAR.

O Παναθηναϊκός δείχνει αδυναμία να εκμεταλλευτεί τη δύναμη της έδρας του έχοντας χάσει 11 βαθμούς εφέτος στο ΟΑΚΑ, με αρνητικό απολογισμό τρεις ήττες (ΟΦΗ, Ξάνθη, Λάρισα) και μία ισοπαλία (Ολυμπιακό).

Το Τριφύλλι θα πρέπει να βρει πάλι τους ρυθμούς του, αφού ακολουθούν τα δυο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Θεσσαλονίκη και με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

Παναθηναϊκός: Διούδης, Αποστολάκης, Σένκεφελντ (79’ Κολοβός), Πούγγουρας, Χατζηθεοδωρίδης, Κουρμπέλης, Δώνης (60’ Μπεκ), Μπουζούκης, Ζαχίντ, Χατζηγιοβάνης, Καμπετσής (56’ Μακέντα).

ΑΕΛ: Κρίστινσον, Μπράλιτς, Μόρας, Μιχαήλ, Μπέρτος, Κάτσε (46’ Φατιόν), Σετσέροβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Στάνκοβιτς, Ντάουντα (67’ Χαλκιαδάκης), Ουάρντα (86 Καρανίκας).