Ισόπαλες Λεβαδειακός και ΠΑΣ Λαμία

Ο Λεβαδειακός υποδέχτηκε τον ΠΑΣ Λαμία για την 23η αγωνιστική, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Αντιλέχου στο 39′ και η ισοφάριση για την Λαμία ήρθε στο 44′ με τον Μεντίδα.

Στο έκτο λεπτό, ο Λεβαδειακός βρέθηκε στην αντίπαλη εστία, αλλά δεν ανησύχησε τον τερματοφύλακα. Στο 8ο λεπτό, η ομάδα της Λαμίας και επιχείρησε ένα σουτ, το οποίο κόντραρε στον Τσαμπούρη στέλνοντας την μπάλα κόρνερ. Στο 24′, ο Νανγκίς έκανε ένα σουτ, αλλά οι αμυντικοί της Λαμίας έστειλαν την μπάλα σε κόρνερ. Οι δύο ομάδες δεν είχαν πολλές ευκαιρίες, αλλά οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα από μια στημένη φάση.

Στο 38′, ο Αντιλέχου εκτέλεσε το φάουλ, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0. Η Λαμία απάντησε λίγο πριν τον τέλος του πρώτου μέρους, με στημένη φάση. Στο 44′, ο Μεντίδα εκτέλεσε το φάουλ, σκοράροντας για την ισοφάρισε σε 1-1, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Σκόνδρας βρέθηκε έξω από την αντίπαλη εστία, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στοβ59′, ο Λεβαδειακός κερδίζει φάουλ κοντά στην περιοχή, αλλά οι αμυντικοί της Λαμίας έστειλα την μπάλα κόρνερ.

Στο 74′, μετά την εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Ρεκβιασβίλι, ο οποίος επιχείρησε το σουτ, αλλά ο τερματοφύλακας μπλόκαρε. Ο Λεβαδειακός ανέβασε τον ρυθμό του και πίεσε τον ΠΑΣ Λαμία, αλλά χωρίς να καταφέρει να βρει διαδρόμους για το αντίπαλη τέρμα.

Ο Πεχαράνο, για την Λαμία στο 70′, καθυστέρησε να σουτάρει και οι αμυντικοί των Βοιωτών έδιωξαν. Τιποτανδεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα και το 1-1 ήταν το τελικό σκορ.

Κίτρινες: 21′ Καραχάλιος, 87′ Ιωαννίδης – 37′ Πλιάτσικας, 63′ Μπαράλες, 73′ Παντελιάδης, 76′ Σαράνοφ

Λεβαδειακός: Μπάσιτς, Νανγκίς, Κονέ, Μαρκόφσκι, Ζησόπουλος, Μέλεγκ (Στανόγιεβιτς 55′) Καραχάλιος (Ιωαννίδης 81′), Ρεκβιασβίλι, Τσαμπούρης, Ντιόγκο (Παντελιάδης 46′), Αντιλέχου

ΠΑΣ Λαμία: Σαράνοβ, Αντέτζο, Μπεχαράνο, Πλιάτσικας, Μπαράλες (Επστάιν 65′), Μπερτόλιο (Τόμας 80′), Καραμάνος, Μεντίνα (Καριπίδης 89’), Σκόνδρας, Βάντερσον, Μπλάζιτς