Ισόπαλες Μάιντς και Σάλκε

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στη Μάιντς και τη Σάλκε, ενώ η Μπάγερν επικράτησε απέναντι στη Κολωνία, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Μάιντς-Σάλκε

Στο μηδέν «κόλλησε» η Μάιντς με τη Σάλκε, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 0-0.

Οι δυο ομάδες μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας και έτσι η Σάλκε είναι 6η με 36 βαθμούς.

Αντίθετα, η Μάιντς είναι 15η με μόλις 22 βαθμούς.

Κολωνία-Μπάγερν

Νωρίτερα, νικήτρια αναδείχθηκε η Μπάγερν κόντρα στην Κολωνία με 4-1, στην έδρα της δεύτερης.

Η Μπάγερν βρίσκεται πάλι στην κορυφή του γερμανικού πρωταθλήματος με 46 βαθμούς, ενώ η Κολωνία είναι 14η με 23 βαθμούς.

Με το καλησπέρα, μόλις 3ο λεπτό ο Λεβαντόφσκι έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Δυο λεπτά αργότερα ο Κομάντο έκανε το 0-2 και στο 12’ ο Γκνάμπρι ήρθε να σημειώσει το 0-3.

Ο ίδιος στο 66’ έγραψε το 0-4 για τους Βαυαρούς. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο τελικό 1-4 στο 70ο λεπτό.