Ισόπαλες Τυνησία και Ανγκόλα

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Τυνησία και την Ανγκόλα, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισοπαλες με 1-1, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων.

Οι δυο ομάδες ανήκουν στον πέμπτο όμιλο και χάρη στα γκολ των Μσακνί και Τζάλμα, μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στη δεύτερη αγωνιστική Τυνησία και Ανγκόλα θα αντιμετωπίσουν το Μάλι και τη Μαυριτανία αντίστοιχα.

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε ο Μσακνί στο 34ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο και πίεζαν συνεχώς, προσπαθώντας να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης.

Αυτό το πέτυχε στο 73ο λεπτό ο Τζάλμα, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Κίτρινες: Σάαλελι, Τονι, Μσακνί

Τυνησία: Μπεν Μουσταφά, Μπέντουι, Μπρον, Μεριάχ, Χανταντί, Κεχριντα, Σάαλελι (69’ Σασί), Σκιρί, Σλιτί (79’ Μπαντρί), Καζρί, Μσακνί

Ανγκόλα: Τονι, Γκασπαρ, Μασουνγκούνα, Μπάστος, Τρόκο, Καΐφαλο ντο Κάρμο, Στέλβιο (46’ Τζεράλντο), Εντουάρντο (46’ Ζέλσον), Φρέντι, Τζάλμα, Ματέους (87’ Μακαϊα)