Ισόπαλες Βόλφσμπουργκ και Χόφενχαϊμ

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκε η Βόλφσμπουργκ με τη Χόφενχαϊμ, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Με 9 βαθμούς η Βόλφσμπουργκ βρίσκεται στην 8η θέση του γερμανικού πρωταθλήματος, ενώ η Χόφενχαϊμ είναι 11η με 5 βαθμούς.

Με το… καλησπέρα, μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ρούντι, μετά από πάσα του Καντεράμπεκ, έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Τριάντα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Μεχμέντι, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Κίτρινες: Πος, Γκάιγκερ, Γκέρχαρντ, Άρνολντ, Ακπογκούμα, Ανταμιάν

Βόλφσμπουργκ: Πέρβαν, Κνότσε, Γκιλαβογκί, Τισεράν, Γουίλιαμ (79’ Μπαμπού), Γκέρχαρντ, Άρνολντ, Στέφεν, Μεχμέντι (86’ Κλαους), Μπρεκαλο (73’ Νμέτσα), Γουεγκορστ

Χόφενχαϊμ: Μπάουμαν, Πος (88’ Ακπογκούμα), Φογκτ, Χιούνμπερ, Σκοβ, Γκρίλιτς, Καντεράμπεκ, Ρούντι, Γκάιγκερ (76’ Μπάουμγκαρτνερ), Μπεμπού, Μπελφοντίλ (70’ Ανταμιάν)