Ισοπαλίες για Ίντερ και Πάρμα

Η Κιέβο στέρησε τη νίκη από την Ίντερ στις καθυστερήσεις, ενώ στο μηδέν κόλλησαν η Πάρμα με τη Μπολόνια, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Serie A.

ΚιέβοΊντερ

Ισόπαλες αναδείχθηκαν η Κιέβο με την Ίντερ με 1-1, με τους γηπεδούχους να σώζουν το παιχνίδι την τελευταία στιγμή.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν από νωρίς τα πατήματα τους στον αγωνιστικό χώρο και ήταν αρκετά απειλητικοί απέναντι στους παίκτες του Ντι Καρλο.

Στο 39ο λεπτό ο Πέρισιτς, έπειτα από ωραία πάσα του Ντ’ Αμπρόσιο, έστειλε τη μπάλα στα διχτυα και έγραψε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πελισιέ στέρησε τη χαρά από την ομάδα του Σπαλέτι, καθώς μετά από ασίστ του Στεπίνσκι διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΠάρμαΜπολόνια

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Πάρμα και τη Μπολόνια, με τις δυο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 0-0.

Η Μπολόνια έχει μόλις μια νίκη στους δέκα τελευταίους αγώνες που έχει δώσει σε όλες τις αναμετρήσεις και με τον έναν βαθμό της ισοπαλίας στο Στάδιο Ένιο Ταρντίνι βρίσκεται στην 18η θέση του ιταλικού πρωταθλήματος.