Ισόπαλοι Λαμία και Πανιώνιος

Ισόπαλοι, με σκορ 1-1, αναδείχθηκαν ΠΑΣ Λαμία και Πανιώνιος στο ΔΑΚ Λαμίας, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 1.

Το τέρματα για τις δυο ομάδες έβαλαν οι Μπεχαράνο στο 67′, για να έρθει η ισοφάριση με τον Αραμπούλι στο 2ο λεπτό των καθυστρήσεων.

Αδιάφορα πέρασαν τα δέκα πρώτα λεπτά του ημιχρόνου, με την Λαμία να είναι σαφώς καλύτερη αλλά να μην μπορεί να δημιουργήσει φάσεις, μιας και οι “κυανόλευκοι” δε μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν τις στατικές μπαλιές που κέρδισαν.

Ο Τσιλούλης προσπάθησε στο 33 να απειλήσει δυο φορές με κεφαλιά αλλά δεν τα κατάφερε.

Στη συνέχεια ο Τουράμ στο 40ο λεπτό είχε μια αποτυχημένη προσπάθεια να σκοράρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός ήταν ο ίδιος με αυτόν του πρώτου 45λέπτου.

Στο 69ο λεπτό ο Μπεχαράνο ύστερα από ένα τραγικό λάθος του Κότνικ, άνοιξε το σκορ και έκανε το 1-0 υπέρ της Λαμίας.

Στο 75ο λεπτό ο Ρόμαντιτς έδωσε την πάσα στον Σασί που πλάσαρε και εύστοχα νίκησε τον Κότνικ, όμως το γκολ μετά την βοήθεια του VAR σωστά ακυρώθηκε γιατί υπήρξε χέρι του Βάντερσον στην αρχή της φάσης.

Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να βρουν το γκολ και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από σέντρα του Σαραμαντά, ο Αραμπούλι με πλασέ έκανε το 1-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

Κίτρινες κάρτες: Μπεχαράνο, Πλιάτσικας, Ευαγγέλου,

Λαμία (Σωτήρης Αντώνιου): Βελλίδης, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βύντρα (Σασί 60’), Βάντερσον, Σάλιακας, Τους Δημούτσος, Μπεχαράνο, Ρόμανιτς (Σκόνδρας 86’), Καραμάνος, Τουράμ

Πανιώνιος (Νικόδημος Παπαβασιλείου): Κότνικ, Ρέντζας, Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Μαξίμοβιτς, Τσιλούλης, Καμαρά (Παπανικολάου 46´), Αρτσε (Μανιάτης 67’) Αραμπούλι