Ήττα και στην τελευταία αγωνιστική για τον Λεβαδειακό

Ο Λεβαδειακός υποδέχτηκε την ΑΕΚ στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς για την τελευταία (30η) αγωνιστική της Σουπερλιγκ με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 0-3.

Η ΑΕΚ πίεζε από την αρχή του αγώνα και στο 10ο λεπτό έχασε ευκαιρία για γκολ και ο Μπάγιτς έστειλε την μπάλα κόρνερ. Στο 17, ο Μάνταλος εκτέλεσε το φάουλ, αλλά ο τερματοφύλακας απέκρουσε, στέλνοντας την μπάλα κόρνερ. Στο 41′, ο Μπακασέτας βρέθηκε στην περιοχή και έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Μπάγιτς. Στο 45′, ο Πόνσε σε έκανε την πάσα στον Μπακασέτας, ο οποίος έκανε το σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο 47′, ο Πόνσε με ατομική προσπάθεια έφτασε στην περιοχή, αλλά το σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στο Μπάγιτς. Στο 54′, ο Λιβάγια πήρε την πάσα μέσα στην περιοχή και έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία για το 0-2. Στο 58′, ο Μπακασέτας βρέθηκε στην περιοχή και έκανε το σουτ, αλλά σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 68′, ο Πόνσε έκανε το 0-3 μετά την κάθετη που δέχτηκε. Οι γηπεδούχοι δεν αντέδρασαν καμία στιγμή παρ’ όλο που είχε την δυνατότητα να απειλήσει με τα στημμένα. Ο ρυθμός έπεσε και τίποτα δεν άλλαξε, με το 0-3 να παραμένει ως το τέλος.

Κιτρινες: Νίκας – Τσιγκρίνσκι

Κόκκινες: Νανγκίς

Λεβαδειακός: Μπάγιτς, Αντιλέχου (Όμο 68′), Χατζηλάμπρος, Κονέ, Λιάγκας, Μαρκόφσκι (Καραχάλιος 64′), Νανγκίς, Νίκας, Παντελιάδης, Ρεκβιασβίλι (Τσαμπούρης 61′), Ζησόπουλος

ΑΕΚ: Μπάρκας, Γκάλο, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι (Γιανούτσος 78′), Χουλτ (Λόπεζ 85′), Γαλανόπουλος, Κρστιτσιτς, Μάνταλος (Μπόιε 70′), Μπακασέτας, Λιβάγια, Πόνσε